Zaznacz stronę

Futerały na skrzypce służą do przenoszenia skrzypiec. Nasz instrument jest bezpieczny w takim futerale, ponieważ zazwyczaj jest on wykonywany z twardego i nieprzemakalnego tworzywa. Skrzypce są dość delikatnym instrumentem, zwłaszcza gryf, czyli ich najmniejsza część, na której zaczepia się struny. Futerał na skrzypce ma za zadanie bezpieczne przechowywanie naszych skrzypiec.

Kup dobry futerał na skrzypce

W momencie zakupywania instrumentu, najczęściej dostępny jest on już wraz z futerałem, jednak niekiedy musimy go dokupić oddzielnie. W futerale na skrzypce znajduje się parę dodatkowych kieszonek na zamek, które mogą nam służyć do przenoszenia akcesoriów do czyszczenia instrumentu czy kalafonii. Futerał taki jest bardzo praktyczny oraz przydatny w przypadku, gdy chcemy pojechać ze skrzypcami autobusem, czy samochodem. Jest to ważne zwłaszcza w zimie, ponieważ skrzypce łatwo ulegają rozstrojeniu pod wpływem zbyt niskiej temperatury. Warto więc dbać o ten piękny instrument.

Futerały na skrzypce tworzone są z różnych rodzajów tworzyw. Najczęściej jest to skóra lub tworzywo sztuczne. Często możemy również spotkać futerały materiałowe. Istnieje także nowoczesne tworzywo, tak zwane ‘’trójwarstwowe’’. Futerały są zazwyczaj zapinane na zamek, po to by stanowiły odpowiednie zabezpieczenie dla skrzypiec. Można je nosić poziomo lub pionowo. Są również podwójne futerały. Często możemy spotkać się z futerałem wykonanym z utwardzanej pianki polistyrenowej. Popularne tworzywo do produkowania futerałów na skrzypce to także Eco skórka.

futerał na skrzypce

Jak wybrać najlepiej?

Futerały mają różne przydatne funkcje. Każda firma specjalizuje się w innych dodatkowych funkcjach, które pozytywnie wpływają na instrument znajdujący się w środku. Dzięki niektórym funkcjom nasze skrzypce nie ‘’zmarzną’’, nie zamokną na deszczu oraz nie zostaną połamane ze względu na odporność tworzywa, które je chroni. Futerał na skrzypce jest stale ulepszany przez wiele firm. Jest to potrzebne zarówno skrzypkom, jak i ich właścicielom.

Futerał na skrzypce powinien być przede wszystkim mocny, wytrzymały, powinien posiadać uchwyty. Dodatkowo, musimy mieć pewność, że nasz instrument nie zostanie w żaden sposób uszkodzony. Dlatego też należy zasięgnąć porady specjalisty, najlepiej pracownika sklepu z artykułami do instrumentów. Ów futerał musi być stworzony z mocnego tworzywa lub skóry. Najlepiej jest, jeżeli w przeszłości mieliśmy chociaż jeden futerał na skrzypce, wtedy będzie nam go łatwiej wybrać. To, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru, to wytrzymałość materiału. Futerał powinien mieć dodatkowe kieszonki na zeszyt do nut lub solfeż, czyli książkę z ćwiczeniami nutowymi, choć jeśli jest mały duże formaty się nie zmieszczą. Przed wybraniem się do sklepu, powinniśmy nieco poczytać o futerałach na skrzypce, żeby wybrać odpowiednie. Futerały na skrzypce można zamówić przez Internet i skorzystać z opcji dostarczenia nam ich do domu, lub zakupić w sklepie stacjonarnym.

Wpis powstał przy współpracy z firmą Broda, zajmującą się transportem fortepianów: http://transportfortepianow.pl.