Zaznacz stronę

Wiele osób myśli czy by może nie zostać doradcą finansowym. Musimy jednak przed ten zapoznać się dokładnie z tymże zawodem. Jeśli chodzi o zawód jakim jest doradca finansowy musimy wiedzieć, że nie występuje on zbyt długo jako zawód w Polsce. Pojawił się niedawno. Należy jednak zaznaczyć, że sama branża i dziedzina jaką jest doradztwo finansowe bardzo prężnie się rozwija. W branży tej pracę znajdują w większości ludzie młodzi. Ludzie ci muszą obowiązkowo być zdolni oraz rządni pewnym ciekawych wyzwań.

A może zostanę doradcą zawodowym?

Doradca finansowy podczas swojej kariery poznaje bardzo wiele ludzi, dlatego też osoba chcąca wykonywać ten zawód musi potrafić łączyć przyjemność jaką jest poznawanie ludzi z możliwościami zarabiania pieniędzy. Pierwszy raz doradca finansowy jako zawód pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Zawód ten następnie przyjął się z zachodniej Europie oraz z biegiem czasu w Azji. Aż dotarł do Polski. Ciekawostką dla niektórych osób może okazać się fakt, że w naszym kraju doradztwem finansowym zajmuje się około trzy tysiące osób. Niektórym osobom mogło by się wydawać, ze jest to duża liczba. Jednak tak nie jest. W porównaniu w Niemczech około sto tysięcy osób wykonuje zawód jakim jest doradca finansowy. Czyż to nie jest imponująca liczba? Na pewno tak. Musimy jednak zauważyć, ze profesja jaką jest doradca finansowy staje się coraz bardziej popularna. Wśród nas jest coraz więcej doradców finansowych oraz na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących doradztwo finansowe. Osoby, które chciałyby zostać doradcą finansowym wyczuły bardzo dobrze ten okres czasu. Dlaczego? Bowiem obecnie brakuje wielu doradców finansowych i dziedzina ta stała się pewnego rodzaju niszą. Może to jest właśnie szansa dla młodych ludzi? Może i okazać się szansą jednak potencjalni kandydaci muza wiedzieć, że zawód ten wcale nie jest zawodem łatwym. Zawód ten wymaga od nas pewnej umiejętności jaką jest organizacja pracy. Musimy być samodzielni, operatywni oraz wykazywać się dużym zaangażowaniem.

doradca

Posiadać kandydat także musi odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Preferuje się by doradcy finansowi byli po finansach, zarządzaniu czy też po ekonomii. Wykształcenie wykształceniem jednak także bardzo ważna jest wiedza merytoryczna oraz wiedza praktyczna. Oczywiście na temat bankowości oraz szeroko rozumianych finansów. Jakimi cechami powinien charakteryzować się doradca finansowy? Powinien przede wszystkim być otwarty, odporny na stres oraz powinien posiadać umiejętność nawiązywania kontaktów. Gdy wymienionych przed chwilą cech potencjalni doradcy finansowi nie posiadają powinni poważnie się zastanowić nam sensem pracy w tym zawodzie. Każdego potencjalnego doradcy finansowego interesuje oczywiście pensja. Jeśli chodzi o zarobki są one na bardzo dobrym poziomie. Jednak przy wyborze dla siebie profesji nie zarobki powinny być najważniejsze. Bardzo ważne by zawód, który zdecydowaliśmy się wykonywać sprawiał nam przyjemność. Gdy tak nie będzie każde wyjście do pracy będzie dla nas prawdziwą katorgą.